بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟ + بهترین مارک

بهترین برند کامپوزیت دندان
فهرست مطالب

بیشتر افرادی که از کامپوزیت دندان استفاده می کنند، از برند آن اطلاعی ندارند ولی نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت بود. بر اساس آمار تقریبا 90% افراد نمی دانند کامپوزیت استفاده شده، برای دندان هایشان ساخت کدام کشور است. برای اینکه کامپوزیت دندان عمری طولانی داشته باشد علاوه بر نگهداری و مراقبت صحیح از آنها لازم است از بهترین مارک کامپوزیت دندان و با کیفیت ترین آنها باشد. آیا میدایند بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟
آیا در این مورد اطلاعات کافی دارید؟ اصلا با بهترین برند کامپوزیت دندان آشنا هستید؟ آیا می دانید برای انتخاب بهترین مارک کامپوزیت و خرید کامپوزیت دندان باید به چه نکاتی توجه کنید؟ در ادامه مقاله تجهیزات دندانپزشکی سورنا دنتال را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص با شما به اشتراک بگذاریم.

بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است؟

مواد کامپوزیت دندان، مانند دیگر محصولات دندانپزشکی، در سراسر جهان توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند. بنابراین، بهترین کامپوزیت دندان بستگی به نیازها و شرایط مختلف هر کشور و منطقه دارد. در عین حال، برخی از کشورها به دلیل داشتن صنایع پزشکی قوی، ممکن است بیشترین تولید کامپوزیت دندان را داشته باشند.

به طور کلی، در پاسخ به سوال بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است باید گفت کشورهایی مانند آمریکا، ژاپن، کانادا، آلمان، فرانسه و کره جنوبی به عنوان بزرگترین تولیدکنندگان مواد کامپوزیت دندان شناخته شده‌اند. با این حال، مواد کامپوزیت دندان تولید شده در سراسر جهان با کیفیت بالا و مشخصات فنی مشابهی در زمینه‌هایی مانند قدرت، انعطاف پذیری و زمان خشک شدن هستند.

بنابراین، بهترین کامپوزیت دندان برای یک کشور خاص، بستگی به تجربه و توصیه‌های پزشکان و دندانپزشکان محلی دارد. پزشک شما می تواند با مشورت ویژه خود، بهترین گزینه برای نیازهای شما را معرفی کند.

همچنین بخوانید: انواع مواد استفاده شده در کامپوزیت دندان

بهترین مارک کامپوزیت دندان : بهترین برند کامپوزیت دندان

هنگامی که به مارک‌های کامپوزیت دندان فکر می‌کنیم، باید در نظر داشت که هر مارکی ویژگی‌ها و مزایای خود را دارد و بهترین مارک کامپوزیت دندان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

بعضی از مارک‌های معروف کامپوزیت دندان عبارتند از:

 • Prevest
 • Prime Dent
 • Dentsply
 • 3M Espe
 • Ivoclar

همه این مارک‌ها محصولات با کیفیتی را ارائه می‌دهند و برای انتخاب بهترین مارک برای خودتان، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید و نظرات او را در این مورد بپرسید.

طبق گفته سایت hospitalstore برندهای Prevest ،Prime Dent ،Dentsply ،3M Espe ،Ivoclar ،SDI ،Ammdent Voco بهترین کیت های کامپوزیت دندان در سال 2023 با پایین ترین قیت بوده اند که بیشترین آمار فروش را نیز داشته اند.

بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است
بهترین کامپوزیت دندان برای کدام کشور است

توجه به چه مواردی در انتخاب بهترین مارک کامپوزیت دندان مهم است؟

 • میزان سازگاری کامپوزیت با بدن
 • برخورداری از زیبایی ظاهری و طبیعی
 • در نظر گرفتن هزینه و قیمت ترمیم و کامپوزیت
 • توجه به ماندگاری و استحکام کامپوزیت
 • توجه به زمان سفت شدن و میزان فرم پذیری

حال که با فاکتورهای اصلی در انتخاب بهترین کامپوزیت به صورت تیتروار آشنا شدید بهتر است با کشورها و به عبارتی برندهایی که این محصولات را تولید می کنند نیز آشنا شوید.

علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان

برای تولید و ساخت انواع کامپوزیت ها، از ترکیب چند ماده مختلف ترکیب همگنی تهیه می شود که در نهایت به آن کامپوزیت گفته می شود. فیلرهایی که از شیشه و یا ذرات سرامیک تهیه می شوند و همچنین رزین ها را می توان اصلی ترین مواد مورد استفاده در ترکیب کامپوزیت دانست.
عمده تفاوت تولیدات برندهای مختلف در فرمول شیمیایی آنها است. به عبارتی نوع مواد اولیه به کار رفته، اندازه ذرات، نسبت مواد و … از مواردی هستند که منجر به تفاوت بین برندهای مختلف می شوند. به عنوان مثال ذرات فیلر استفاده شده ممکن است یکی از انواع میکروفیل، نانوفیل و یا حتی یکی از انواع هیبریدها باشند که مسلما هر کدام ترکیب متفاوتی را ایجاد می کنند.
ویژگی های کامپوزیت دقیقا تحت تاثیر این عوامل متغیر خواهد بود و به همین دلیل هر برندی می تواند قیمت متفاوتی نسبت به برند دیگر داشته باشد.

اگر میخواهید علت تفاوت قیمت کامپوزیت دندان را بدانید به مقالات دیگر Sorena Dental مراجعه نمایید.

بهترین مواد کامپوزیت دندان کدام است؟

به دلیل تفاوت‌های بین مواد کامپوزیت دندان، بهتر است با دندان پزشک خود در مورد مواد مختلف صحبت کنید و به نظرات و تجربیات او اعتماد کنید. با این حال، برخی از بهترین مواد کامپوزیت دندان مانند Filtek Supreme XT، 3M ESPE و Z250 قابلیت های بسیار خوبی را جهت تقویت عملکرد دندان‌های مصنوعی ارائه می دهند. همچنین، مواد کامپوزیت آستریا دندان هم محبوبیت بسیاری در میان پزشکان دندانپزشکی دارد. به هر حال، توصیه می شود که با پزشک خود مشورت کنید و او می تواند به شما بهترین مواد کامپوزیت برای نیازهای خاص شما را پیشنهاد دهد.

کشور برندهای مطرح در زمینه ساخت کامپوزیت

ساخت و طراحی کامپوزیت با توجه به ترکیبات پیشرفته آن تنها می تواند در کشورهای پیشرفته و به دست کمپانی های چند ملیتی انجام بگیرد. برخی از اصلی ترین کشورهای پیشرو در این زمینه به ترتیب کیفیت کامپوزیت تولید شده توسط آنها عبارتند از:

بهترین برند کامپوزیت های دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان

 • ایالات متحده آمریکا
 • سوئیس
 • آلمان
 • لیختن اشتاین
 • ایتالیا
 • ژاپن
 • اسپانیا
 • انگلستان
 • استرالیا
 • کره
 • برزیل
 • چین

البته کشورهای دیگری از جمله سوئد، دانمارک و یا کانادا نیز در این زمینه تولیداتی ارائه نموده اند ولی تولیدات آنها نایاب بوده و دسترسی به آنها ممکن نیست. به همین علت در مورد کیفیت کامپوزیت هایی که تولید می کنند نمی توان نظر داد.

مقایسه جامع کشور های تولید کننده بهترین کامپوزیت های دندان

 • کامپوزیت های برند آمریکایی

  تصور اینکه آمریکا یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کامپوزیت در حوزه دندانپزشکی است، چندان هم دور از واقعیت نیست. کمپانی های متعددی در آمریکا وجود دارند که با برخی از کشورهای اروپایی مشترکا مبادرت به تولید بهترین برند کامپوزیت دندان نموده اند. در حالت کلی بیشتر برندهای مطرح در سطح بی المللی و بهترین نوع کامپوزیت دندان ساخت کشور آمریکا هستند.

  برای خرید کامپوزیت سارمکو و اطلاع از قیمت کامپوزیت ای پی اس امریکا به فروشگاه سورنا دنتال مراجعه نمایید.

 • تفات کامپوزیت آلمانی با سوئیسی

  کامپوزیت های ساخت آلمان و سوئیس در رقابت بیشتری با یکدیگر قرار دارند و بیشتر با یکدیگر مقایسه می شوند. برندهایی همچون کر، کاریزما و زنیت از کشور آلمان کامپوزیت های با کیفیتی تولید می کنند که در سطح جهانی شناخته شده هستند.
  این نکته که برند سازنده به چه میزان به کیفیت محصول تولید شده اهمیت می دهد در این خصوص نکته مهمی است. مثلا کیفیت کامپوزیت ساخت برند سارمکو را فقط می توان با برندهایی مانند نمایندگی ایوکلار در ایران ویوادنت مقایسه نمود که در این مورد برندی مثل کاریزما در رده پایین تری از آنها قرار دارد.
  در ادامه برای انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان باید اشاره کنیم که قیمت کامپوزیت برندهای سوئیسی مسلما در مقایسه با انواع آلمانی بیشتر است. کامپوزیت های ساخت کمپانی های سوئیسی به دلیل مقاومت بیشتر در مقابل ساییدگی، تغییر رنگ و تشکیل پلاک بر روی آنها و همچنین تنوع رنگی بیشتری که دارند نسبت به انواع آلمانی ارجحیت دارند.

 • تفاوت کامپوزیت ژاپنی و آلمانی

  ژاپن در زمینه تکنولوژی و علوم مختلف سعی کرده است خود را همپای اروپا و آمریکا نگهدارد. حتی در برخی موارد هم توانسته گوی سبقت را از این کشورها برباید و دستاوردهای علمی بیشتری به دست آورد. اصلی ترین خصوصیتی که می توان برای تولیدات ژاپنی و خرید کامپوزیت توکویاما که یکی از برند های ژاپنی است؛ عنوان کرد قیمت مناسب به همراه کیفیت خوب محصولات است. این ویژگی اصلی موجب مطرح شدن نام برندهایی مانند توکومایا در کنار کامپوزیت های ساخت آلمان شده است.
  در مقایسه با کمپانی های استرالیایی و یا حتی انگلیسی، کامپوزیت های ژاپنی مانند کامپوزیت جیانیال به دلیل استفاده از تکنولوژی فیلرهای نانو برتری بیشتری دارند. در کنار این موارد برخی از کامپوزیت هایی که در شرکت های ژاپنی ساخته می شوند از خواص فیزیکی منحصر به فردی نیز برخوردار هستند. قابلیت بسیار عالی در منعکس نمودن نور و ویژگی تطابق رنگ کامپوزیت با دندان های کناری را می توان برخی از این خواص فیزیکی منحصر به فرد دانست.

  همچنین بخوانید: کامپوزیت ips چیست ؟
 • تفاوت برندهای کامپوزیت زنیت و کاریزما چیست؟

  برندهای کامپوزیت زنیت و کاریزما هر دو برندهای معتبر در صنعت دندانپزشکی هستند. اما تفاوت‌هایی در مورد آن‌ها وجود دارد:

  1.  مواد اولیه: یکی از تفاوت‌های اصلی بین این دو برند، مواد اولیه استفاده شده در تولید محصولات است. کامپوزیت زنیت از نوع نانو هیدروکسی آپاتیت (nHA) ساخته شده است، در حالی که کامپوزیت کاریزما از نوع فلوراید دار (Fluoride) می‌باشد.
  2. خواص مکانیکی: خواص مکانیکی دو برند نیز با یکدیگر تفاوت دارد. از آن جایی که کاریزما از فلوراید استفاده می‌کند، مقاومت به فشار آن بیشتر است. در عوض، کامپوزیت زنیت برای مقابله با خوردگی سطحی دندان قابل تعمیر است.
  3.  رنگ: کاریزما به دلیل دارا بودن فلوراید، رنگ سفیدتر و طبیعی تری نسبت به کامپوزیت زنیت دارند. همچنین کاریزما قابلیت اصلاح پذیری رنگ بیشتری نسبت به کامپوزیت زنیت دارد.
  4.  قیمت: در مورد قیمت نیز تفاوت دو برند وجود دارد. کاریزما در مقایسه با کامپوزیت زنیت قیمت بالاتری دارد.

  البته باید توجه داشت که این تفاوت‌ها بسته به نیازها و شرایط بیمار ممکن است مهم باشد یا خیر، لذا استفاده از هر کدام از این دو برند بسته به مورد مصرف و هدف درمانی می‌تواند متفاوت باشد.

 • نظرتان در مورد خرید کامپوزیت های برند انگلیسی چیست؟

  درست است که کشور انگلستان به سطح بالایی در تکنولوژی رسیده است ولی به تنهایی کامپوزیت خاصی تولید نکرده و در این حوزه سعی در سرمایه گذاری های مشترک با کشورهایی مثل آمریکا نموده است. بهترین نوع کامپوزیت دندان با برند انگلیسی ، برند سولافیل است که با توجه به نوع محصول تولیدی از پرکننده های میکروفیل و یا فیلرهای ماکروفیل در ساخت آنها استفاده شده است.
  کیفیت رزین به کار رفته در ساخت کامپوزیت های انگلیسی و نیز ابعاد ذرات پرکننده آنها، موجب شده است که این برندها توان رقابت با برندهای آمریکایی و یا اروپایی را نداشته باشند. گفته می شود مقاومت فشاری خیلی بالا از ویژگی های منحصر به فرد برندهای انگلیسی است. کامپوزیت های انگلیسی معمولا برای مصارفی از جمله آنلی، اینلی و یا ترمیم دندان های خلفی استفاده می شوند.

انتخاب بهترین نوع و مارک کامپوزیت دندان

برای مقایسه برندهای کامپوزیت بهترین راه، مقایسه آنها بر اساس محصول تولید شده و برند تولیدکننده است. با توجه به مطالب عنوان شده، معیارهای بهترین برند کامپوزیت دندان ، مقایسه برندها و … می توان نتیجه گرفت که در حوزه تولید کامپوزیت می توان برند کامپوزیت امریکایی را بهترین برند کامپوزیت دندان از نظر کیفیت دانست.

 downloads pdf this page

برای خرید کامپوزیت دندان با قیمت عمده به فرشگاه و سایت تجهیزات دندانپزشکی سورنا دنتال مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

با توجه به نوسانات بازار، ممکن است قیمت محصولات بروز نباشند، لطفا جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.

منو
صفحه اصلی
فروشگاه
حساب کاربری من