لوازم معاینه دندانپزشکی

فهرست مطالب

در حوزه دنداپزشکی برای معاینه دندان ها از تجهیزات خاصی استفاده می گردد که در ادامه بحث معرفی وسایل معاینه دندانپزشکی  که بخشی از لیست لوازم دندانپزشکی می باشد به آنها اشاره می کنیم.

 • آینه دهانی و دسته

  Oral mirror and dental handle اصلی ترین وسیله ای که دندانپزشکان برای معاینه دندان ها به کار می برند آینه های دندانی هستند. مناطق داخلی دهان با استفاده از این آینه ها به خوبی دیده می شوند و پزشک می تواند لثه و دندان ها را از جهات مختلف مشاهده کند. به عبارتی حفره دهان بدون این وسیله قابل رویت و بررسی توسط دندانپزشک نخواهد بود. ابعاد این آینه ها باید به گونه ای باشد که علاوه بر حرکت راحت در دهان بیمار، دندانپزشک نیز حین کار احساس راحتی نماید. آینه های دهانی در دو نوع یکبار مصرف و قابل اتوکلاو و استریل موجود هستند. برای راحتی حین درمان جنس این آینه ها به صورت ضد بخار ساخته شده اند. آینه های دندانپزشکی از دو قسمت تشکیل شده اند که عبارت است از سر آن که غالبا به شکل گرد بوده و دسته آن که از جنس فولاد ضد زنگ ساخته می شود. برای این ابزار تخصصی معاینه دندانپزشکی سه عملکرد مهم عنوان می شود: عقب کشیدن بافت های نرم، تامین دید غیرمستقیم و بازتاب نور

 • سوند

  Sonde dentaire یکی از ابزارهای مهمی که به دلیل کاربری بالا، از کالاهای پرفروش نیز محسوب می گردد، سوند دندانپزشکی است. این وسیله برای معاینه دندان بیماران لازم و ضروری است. بررسی دندان های پوسیده و همچنین جرم گیری آنها توسط سوند انجام می گیرد. سوند دندانپزشکی ابزاری دو سر است که از دیگر کاربردهای آن می توان به مواردی از قبیل پر کردن لبه های دندان، بررسی کانتکت ها در ترمیم و روکش های دندانی، بررسی فیشور و پیت های معیوب، بررسی صافی سطح ریشه دندان و … اشاره نمود.

 • پروب پریودنتال

  Periodontal probe در کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی برای آرماتاریوم دندان از ابزاری به نام پروپ پریودنتال استفاده می شود. کاربرد اصلی این ابزار اندازه گیری عمق کانال دندان ها در اطراف آنها و همچنین بررسی سلامت پریودنتیم است. بر روی سر این ابزار نشان ها و علامت های متفاوتی قرار دارد که خوانایی و دقت ابزار را نشان می دهد. پروب پریودنتال انواع مختلفی مثل نازک، بلند و انتهایی با تیزی کمتر دارد. هر یک از این انواع در نوک خود علائم خاصی برای نمایش اندازه گیری ها دارند.

 • پنس

  Dental tweezers معرفی وسایل دندانپزشکی را با پنس ادامه می دهیم. از این ابزار برای جا به جایی رول پنبه و مواد دیگر به داخل و خارج دهان استفاده می گردد. همچنین برداشتن وسایل نیز با پنس راحت تر انجام می گیرد. پنس انواع مختلف و سایزهای متفاوتی دارد و به صورت مستقیم، ساده و یا حتی با سری های کج به فروش می رسد.

 • سینی وسایل

  Dental equipment tray برای قرار دادن لوازم دندانپزشکی نیاز به سینی وسایل داریم که در بازار انواع مختلفی با طراحی های متفاوت وجود دارد. البته استفاده در کاربری های مختلف دلیل اصلی تنوع این لوازم است. سینی عملیات دندانپزشکی، سینی بهداشت دهان، سینی جراحی و … برخی از انواع مختلف سینی وسایل می باشند. برای خرید سینی یکبار مصرف دندانپزشکی به فروشگاه سورنا دنتال مراجعه نمایید.

سبد خرید فروشگاه
ورود به سایت

هنوز حساب کاربری ندارید ؟

نوار کناری

با توجه به نوسانات بازار، ممکن است قیمت محصولات بروز نباشند، لطفا جهت استعلام قیمت تماس بگیرید.

منو
صفحه اصلی
فروشگاه
حساب کاربری من